Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
RE:Jak jsem prožíval(a) těhotenství a porod
Adriana 25.01.11 12:26

Jéje tak to ti závidím..taky bych chtěla takový porod..nás to čeká až v dubnu,ale i tak už co jsem zjišťovala informace o porodu a jak to probíhá,tak začínám mít pocit mírného strachu jak to vše bude probíhat..Zatím jsem přibrala asi 4 kila, z počátku jsem měla strach jestli to nemůže malé v bříšku ublížit,ale doktor mě ujistil, že je to v pořádku..:)
odpovědět

Jak jsem prožíval(a) těhotenství a porod
Míša 23.01.11 22:46

Ahojda, já měla super těhu :),až na to že jsem přibrala 18 kg, přenášela 10 dní, ale vzácně jako prvorodička měla za hodinku naší berušku venku ... bylo to něco nezapomenutelného. V porodnici jsem nechala 4 kg :D Emuška vážila 3,5kg.
odpovědět

Proměna partnerského vztahu v průběhu zjištění těhotenství
Mirka 15.11.10 16:07

Dobrý den, jsem studentka 3. ročníku sociologie a ve své BP se snažím zjistit, k jakým dochází změnám v partnerském vztahu během těhotenství. Pokud jste právě těhotná a máte malou chvilku času navíc, chtěla bych Vás poprosit o spolupráci. Pokud jste z Plzeňského, či Karlovarského kraje, velmi by mi pomohlo, pokud bych s Vámi mohla udělat rozhovor na toto téma (za rozhovor mám pro Vás připravený malý dárek pro miminko). Pokud byste byla ochotná připět ke zpracování této práce svými postřehy z Vašeho partnerského vztahu v průběhu těhotenství, pište mi prosím na email: miroslava.cechova[at]email.cz Velice Vám děkuji za případnou pomoc. Mirka
odpovědět

RE:RE:RE:RE:Re:Jak jsem prožívala těhotenství a porod
Pavla 16.07.09 06:53

Čau holky, já jsem konec těhotenství prožila ve strachu, takže nic moc. V 7 měsíci mi začalo tvrdnout břicho a tak mě na měsíc zavřeli do porodnice na udržení, kde jsem musela pořád ležet a nudou jsem se mohla zbláznit. Na konci osmého měsíce mě pustili domů s tím, že se mám šetřit, ale když bych porodila předčasně, tak už to není taková tragédie jako v tom sedmém. Nakonec vše dopadlo dobře a rodila jsem až v termínu.
odpovědět

RE:RE:RE:Re:Jak jsem prožívala těhotenství a porod
Monika 15.07.09 22:42

Těhotenství jsem měla pohodové, ale ráda vzpomínám na porod. Ne nadarmo se říká, že na to špatné se zapomene a to dobré ve vzpomínkách zůstane. Ta příroda to má ale zařízené. Při pravidelných kontrakcích jsem si pro uvolnění vlezla do vany, kde jsem strávila asi hodinu a manžel mi měřil čas kontrakcí. Když se kontrakce opakovali asi po třech minutách, donutil mě k odjezdu do porodnice, i když měě se ještě moc nechtělo, protože jsem vnitřně cítila, že mám ještě čas. Ale jako prvorodička jsem dala na jeho naléhání a jeli jsme. Po všech základních vyšetřeních jsem dostala pokoj hned vedle porodního sálu a protože jsem v tu dobu rodila sama a v noci, měla jsem kolem sebe naprostý klid. Manžel byl úžasný, pomáhal mi, držel mě za ruku, obstarával pití, měřil čas, no zkrátka - zvládl to na jedničku. Na pokoji jsem se šla osprchovat, pak jsem polehávala v posteli a nakonec jsem rodila na porodní stoličce. Bezva. K příštímu porodu si připravím přesný porodní plán, co chci a nechci absolvovat. Už se moc těším. :-)
odpovědět

RE:RE:Re:Jak jsem prožívala těhotenství a porod
Katka 15.07.09 21:46

Já mám dvě děti a u obou jsem prožila krásné těhotenství. Každé sice trochu s jinými pocity, ale krásné. Oba porody jsem měla do 4 hodin za sebou, takže pohodička.
odpovědět

RE:Re:Jak jsem prožívala těhotenství a porod
Jituš 15.07.09 08:56

Jinak těhotenství jsem měla krásné, ale neplánované. Dva roky jsem trpěla gynekologickými záněty a gynekolog do mě stále cpal jen prášky a čípky. Tak jsem se naštvala, odešla k jiné doktorce a začala problém řešit sama. Výživový specialista mi poradil změnit stravu a problémy ustaly. Pak mi zjistili, že mám z desetiletého braní antikoncepčních prášku oslabené játra, ledviny a slinivku, tak mi doporučili prášky vysadit a ejhle, za tri týdny jsem byla těhotná. Byl to šok, ale po dohodě, že chceme mít úplnou rodinu jsme se s partnerem vzali a teď jsem šťastná, že máme krásnou a zdravou Katku. V těhotenství mě jen trápilo pálení žáhy a oteklé nohy, jinak nic, zato porodní bolesti jsem měla asi 30 hodin. Samotný porod proběhl rychle a bez komplikací. Kačka se narodila 10 dní před termínem - váha 2,40 kg a měřila 47 cm. Takový drobeček, ale do půl roku dohnala ostatní děti a dneska je z ní divoký nespoutaný živel. :-)
odpovědět

RE:ranní nevolnost
Jituš 15.07.09 08:43

Ahoj Ireno, mám tři a půl letou dceru a nevolnost jsem nepoznala ani jediný den svého tehotenství.
odpovědět

Re:Jak jsem prožívala těhotenství a porod
Aneta 06.05.08 16:52

Tak to moje těhotenství je úplně v pohodě, jenom mi poslední dobou dává tchýně dost zabrat, ale to nebudu psát sem, to už jsem napsala jinde.  JInak až porodím, tak to určitě sem napíšu, ať některý maminky, který jsou prvorodičky nemají strach, Ikdyž abych já řekla pravdu, tak já mám strach a to dost velký, ale to asi každá těhotná maminka.
odpovědět

Jak jsem prožívala těhotenství a porod
Miranda 29.04.08 14:42

Tak já sem taky napíšu svůj zážitek.
bylo to v roce 2005, kdy jsem se vdala a s manželem kjsme se rozhodli, že bychom mohli mít miminko, tak jsem vysadila prášky a začali jsme se snažit, jenže ono furt nic, ani po půl roce, tak jsem z toho byla už dost nešťastná a byla jsem aji za doktorem, že jestli jsem v pořádku. Tak mi řekl, že možný problém je v tom, že se až moc snažíme a že to taky není moc dobrý pro psychiku, takže si máme odpočinout a prostě se s manželem milovat i jen z lásky a ne hlavně kvůlu početí.
Tak jsem dala na jeho rady a nechala jsem to na chvilku být. V létě jsme jeli s manželem k moři do Itálie, kde jsme se jeden den dost pohádali a abych řekla pravdu, tak ani nevím kvůli čemu. Šla jsem na pláž se opalovat. Asi tak po dvou hodinách mě to přišlo moc líto a šla jsem za manžou do pokoje kde ležel.
A usmiřovali jsme se celou noc.

Měsíc po dovelený jsem zjistila, že jsem těhotná a když jsem to řekla manželovi a ten mi řekl, že ta hádka za to stála.

Jinak porod mě trval 15 hodin a narodil se nám krásný Tomášek, který měřil 3350 a vážil 50kg


odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©