Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
v 37 miminko
Eliška 20.09.13 10:28

Dobry den taky se rozmyslim nad tretim miminkem je mi 37 a mam 16dceru a 10chlapce a nového pritele kterému je 40a deti nema .a strasne moc by si miminko pral ale vazne se bojim jestli v dnesni době utahneme dcerinu skolu i miminko a hlavne uz jsem si zvykla na tu pohodu .
odpovědět

RE:RE:RE:mít či nemít dítě v tomto věku
Pavla 22.08.11 09:55

Katko, já se nebála, já se naopak moc těšila. Hlídací babičky nemám, maximálně pohlídal manželův táta, když jsem musela třeba k zubaři - takže maximálně dvě hodinky a samozřejmě bez jídla, přebalení atd. Teď o prázdninách hlídá syn (bude mít 18 let), když musím třeba do porodnice na ozvy. Naštěstí to dělá mnohem raději, než když třeba má uklidit nádobí z myčky. :-) Samozřejmě nebudu lhát, že to není náročnější, než když jsem čekala miminko před třemi roky. To jsem měla klid, pohodu, spala, když se mi zachtělo, teď s tříletou princeznou to přece jen tak jednoduché není, ale zvládnout se to v pohodě dá. A když má maminka navíc doma podporu aspoň manžela, který třeba večer přebere nějaké ty povinnosti, tak to musí být brnkačka. To soudím podle toho, že náš táta v pondělí odjede a vrací se v pátek, takže jsem celý týden na vše sama, včetně psa. Nejstarší dcera studuje v Brně a má tam i nyní přes prázdniny brigádu, takže ta doma není, syn tedy ano, ale zase na něho nemůžu hodit všechny povinnosti, přece jen potřebuje i on svůj životní prostor. Ale zatím u mě fungují těhotenské hormony naprosto dokonale, těším se na miminko a říkám si, že když jsem to zvládla jednou, podruhé to bude snazší. A už plánuju, kam se příští rok vydáme na dovolenou a přemýšlím o tom, jestli ta naše druhá princezna bude stejná cestovatelka jak ta tříletá. Což by byla přímo výhra v loterii a nemuseli bychom se vůbec omezovat v našich cestovatelských zálibách. :-)
odpovědět

RE:RE:mít či nemít dítě v tomto věku
Katka 18.08.11 23:05

I Vám děkuji za příspěvek a přiznám se, že Vaši diskusi občas sleduji a držím palečky... Ráda čtu příspěvky na těchto stránkách, většinou, pokud je vše v pořádku, jsou plné lásky a naděje, všem Vám nastávajícícm maminkám přeji hlavně zdravé děťátko...
odpovědět

RE:RE:mít či nemít dítě v tomto věku
Katka 18.08.11 23:03

Děkuji za Váš příspěvek, občas sem nakouknu, ačkoliv je to už nějakou tu dobu, co jsem příspěvek napsala... Musím upřímně říct, že Vám závidím. Osobně jsem v tomto hodně nerozhodná, ne, že bych další dítko nechtěla, ale opravdu se bojím, jak svého věku, zda to se dvěmi dětmi zvládnu, tak především toho, co bude pak... hlídací babičky nemáme, do původní práce se vrátit nebudu moci... Zvládneme to finančně, zvládnu to psychicky, fyzicky...atd. Dnešní doba dětem příliš nepřeje, či spíše jejich rodičům. Nikdy jsem si nemyslela, že toto budu jednou řešit.... Ještě jednou děkuji za Váš příspěvek a přeji hodně štěstí a zdravé děťátko, K.
odpovědět

RE:mít či nemít dítě v tomto věku
Jarka 18.08.11 08:12

Ahoj. Mrkni na naši diskusi "těhotenství po 40", je tam spousta zajímavých příběhů a názorů, většinou kladných. Já sama jsem v 16.týdnu, je mi 43 let. Nebylo to od začátku jednoduché, ale teď už jen čekám na ultrazvuk ve 20.týdnu, a snažím se věřit, že bude všechno v pořádku. Na svůj věk se taky necítím. Přeju hodně štěstí a správné rozhodnutí :-).
odpovědět

RE:mít či nemít dítě v tomto věku
Pavla 17.08.11 18:49

Sice jdu asi s kytkou po funuse, příspěvek je už starší, ale já měla v 37 letech ještě další dítě. Těhotenství bylo naprosto pohodové, bezproblémové, narodila se nám krásná a hodná holčička, na svůj věk se necítím, neberu to jako nějaký handicap. A asi i proto jsme se s manželem rozhodli, že tuhle naši princeznu nenecháme jako skorojedináčka, ale pořídili jsme jí ještě sestřičku. Ta se narodí co nevidět, mě je čerstvých čtyřicet a jsem v pohodě. Práci zatím neřeším. Je jasné, že se do svého původního zaměstnání stejně nevrátím, ale doufám, že nějaká práce se určitě najde. Za tři roky bude zase všechno trochu jinak, tak to neřeším.
odpovědět

mít či nemít dítě v tomto věku
katka36 27.05.11 12:55

Toto téma jsem založila z důvodu, že se nacházím v situaci, kdy řešíme další dítě. Máme tříletého chlapečka a chtěli bychom další, partner určitě, já váhám. Citově ano, ale když vidím co vše se v této zemi děje, jak mladší maminky nenacházejí s dětmi práci, tak se bojím. Práci jsem měla a stále mám, zatím, měla bych nastoupit, ale.. chtěla bych i druhé dítě.. Myšlenky typu, zda na tom finančně nebudeme za pár let hůř, zda budeme schopni děti zajistit mi v tom brání. Stále přemýšlím, někdy si říkám a co, třeba bude líp, ale co když bude hůř.. a taky ten věk, dnes už v 50ti jste na odpis a my budeme mít doma puberťáka, kterého je potřeba finančně zajistit... Co se týká pohodlí, jasně, teď je malej už jakž takž samostatný, ale myslím, že toto je spíše o tom, zda jste ochotní se chvíli obětovat, přímo s věkem se to nepojí... jsou maminky co ve 20 nemají chuť a elán se starat a vstávat a jsou maminky, kterým je 40 a jsou aktivní a v pohodě... jen kdyby člověk měl jistotu v práci, to by mi stačilo. Nejsme na tom finančně špatně, bydlímě, něco i ušetříme, ale nikdo z nás nevidí do budoucnosti a ten věk je v tomto bohužel překážkou, myslím v tom, že snadněji najdete práci ve 40 než v 50 atd... Pokud je tu někdo, kdo řeší stejný problém, tak budu ráda, když písne... snad pro inspiraci...)))
odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©