Dieta pro dámy se sedavým zaměstnáním Od rána do večera sedíte v práci u počítače? Kila navíc vám působí vrásky a připadá vám, že se jich při svém životním stylu snad ani nikdy nezbavíte? Pak je tato dieta určená právě pro vás!

Jak snadno a rychle zhubnout při sedavém zaměstnání?

Dieta a sedavé zaměstnáníSnad nejdůležitější je pozitivní myšlení. Pokud budete na vše koukat černě a říkat si: "to nedokážu" - kil se jen tak nezbavíte. Odhodlání a chuť dodržovat pravidla diety budou po chvíli ty tam a nakonec, stejně jako při předchozích pokusech, skončíte u televize s plnou pusou sladkostí ve snaze si náladu zlepšit. Bez optimismu krásné figury nikdy nedosáhnete! 

Kompletní změna jídelníčku

Zapomeňte na to, jak jste se stravovala doposud. Od teď je třeba, abyste se zajímala o to, co jíte. Svůj nový dietní jídelníček si sestavte tak, aby v něm nechyběly důležité živiny a vitamíny, které jsou nezbytné pro správné fungování vašeho těla. Váš jídelníček by měl splňovat základní pravidlo – menší porce, zato častěji. Během dne byste měl jíst alespoň pětkrát. Umožníte tak vašemu tělu neustálý příjem energie, nebudete hladovět a přitom budete pozvolna hubnout. 

 

Neméně důležitý je správný pitný režim, který podpoří efektivnější proces hubnutí. Dbejte na to, abyste denně vypila alespoň 2,5 litru tekutin, ideálně vody nebo neslazeného čaje. Pokuste se naopak omezit tekutiny jako je mléko, káva a sladké minerálky. 

Nemáte čas na pohyb? Nesmysl!

Hubnutí při sedavém zaměstnáníMáte-li dobře sestavený jídelníček a odhodlání k hubnutí, rozhodně byste neměla zapomenout na některou z pohybových aktivit. Nejlépe každý den. Že na to nemáte dostatek času nebo energie? Jen to zkuste. Pravidelný pohyb nemusí nutně znamenat hodiny strávené v posilovně nebo fitcentru. Pokud nejste fandou těchto sportů nebo chodíte pozdě z práce, zkuste alespoň pravidelné půlhodinové procházky nebo běhání v parku. Procházky se dají spojit s cestou do práce. Místo výtahu můžete začít využívat schody. Vaší figuře to jenom prospěje. Pohyb vám dodá energii a elán do života. Stačí si jen ráno o něco dřív přivstat!

Začínáte s hubnutím?

Pokud s dietou teprve začínáte, a nevíte jak na to, zkuste se inspirovat některou z našich diet. Obvykle však stačí, pokud omezíte živočišné tuky, cukry a bílé pečivo nahradíte celozrnným. V jídelníčku naopak přidejte na zelenině – ať už syrové nebo vařené.

6 základních pravidel správného hubnutí

Při hubnutí byste však neměla zapomínat na pár základních podmínek:

  1. Nepřejídejte se.
  2. Nehladovějte.
  3. Jezte menší porce a pomaleji.
  4. Na hubnutí nespěchejte.
  5. Provozujte jakoukoliv pravidelnou pohybovou aktivitu – hlavně aby vás bavila.
  6. Nepoddávejte se stresu.

Hodně štěstí při hubnutí! Věříme, že to dokážete.

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
RE:
jaruskaa 17.04.16 19:06

ahoj :) můžu mít dotaz podle čeho si chystáš krabičky :)? podle nějakého jídelníčku nebo podle sebe?
odpovědět

RE:
jaruskaa 17.04.16 19:06

ahoj :) můžu mít dotaz podle čeho si chystáš krabičky :)? podle nějakého jídelníčku nebo podle sebe?
odpovědět

RE:RE:RE:RE:Cvičení s pomocí videa
Verča 25.02.15 19:20

tak co jako? Já se cítím úplně bombovo :) Zhubla jsem dalších 5 kilo, krásně se mi formují nohy i bříško;) Teď jsem se začetla do blogu, abych nasbírala novou energii. Píší tam super o bylinkách ale i semínkách :) Bylinky nejvíce potěšili mého přítele, protože on sám je velký pěstitel a přestože bydlíme jen na bytě, už teď v únoru jsme začali ve velkém pěstovat ;) takže se těším na saláty. Už minulý rok jsme zkoušeli domácí pesto a je to naprosto super, lepší než to z Lidla ;) Zkus i ty nebo si udělej nějaký sakát a přizdob si to domácími bylinkami, je to fakt mňam mňam;)
odpovědět

RE:RE:RE:Cvičení s pomocí videa
Kristýny 19.01.15 21:28

Děkuji krásně za tvé rady :) Určitě se vrhnu do sportu. Už se těším i tak na jarní/letní počasí, kdy budu moci vytáhnout kolo nebo brusle a jít na vzduch. Nyní však zkusím tu stránku. Koukám, že mají i zajímavý blog, tak uvidíme, jestli si něco s pomocí jejich blogu i uvařím. Některé recepty vypadají velmi chutně ;) Ono pohyb obecně je prý dobrý. Já jsem se minule dočetla, že lidé, kteří chodí rychlou chůzí, tak mají menší pravděpodobnost, že dostanou infarkt :) Od tehdy jsem i já začala rychleji chodit :) A cítím i to, že se mi nějak formuje zadek z té chůze :D
odpovědět

Zneužití názvu jiné stránky
Eva 30.12.14 08:11

To já dělám hubnutí běžnými potravinami a nějaké weby zneužívají názvu mých stránek - takže noje pravé webovky jsou www.kgdolu.estranky.cz Hubnutí- zdravě jen běžnými potravinami
odpovědět

Zneužití názvu jiné stránky
Eva 30.12.14 08:04

Pročpak zneužíváte název mojí stránky ke svým neodborným plkům?
odpovědět

RE:RE:Cvičení s pomocí videa
Verča 10.12.14 21:38

Co se týče té rychlé chůze / běhání na WC, do kuchyňky, tak mnozí na mě zírají, že kam se tolik spěchám: D Někteří mi i říkají, že i za to, že chodím na WC, jsem přece placená, že se nemusím bát , že by mi to odečetli z výplaty: D Směšné je jejich nepochopení, ale nevadí: D Tak zkus fitnesstv.cz to je fakt dobré, nevím já jsem s tím více než sokojná. Hoc jsem nechtěla zhubnout, tak jsem zhubla: D Ale cítím se o 100% lépe a mám ze sebe dobrý pocit, to je asi to nejhlavnější.
odpovědět

RE:Cvičení s pomocí videa
Kristýna 21.11.14 18:59

Tak to je milé, živá představa jak běháš nahoru-dolů z WC. To je asi velmi nepochopení hodné, když si vezmeš ostatních kolegů nebo? Já už musím ze sebou také něco dělat. Je to dost špatné, spíše po psychické stránce. Tak si myslím, že by mi mohlo prospět nějaké to cvičení spíše jako relax, ne jako že teď chci rapidně zhubnout.
odpovědět

Cvičení s pomocí videa
Verča 20.10.14 21:14

Já jsem také začala teď po dlouhé době pracovat na postu, kde prakticky celých 8,5 h. sedím. Začala jsem tedy využívat každou minutu, kdy se můžu rychlou chůzí přejít do kuchyňky, na WC, z práce chodím výhradně pěšky. Snažím se pít co nejvíce vody, protože vím, že pokud budu mít takovou práci, je dost možné, že přiberu. Už jsem si i vyhledala nějaké stránky s cvičením. Upřímně mě však nejvíce drží s elánem a s chutí do cvičení fitnesstv.cz. Nevím proč. Možná proto, že je to video a motivuje mě. Fakt netuším, ale prostě strašně ráda cvičím spolu s tou ženskou: D
odpovědět

Lucienda 18.03.14 21:22

Tak tahle dieta, respektive celý článek je přesně pro mě :D Od rána do odpoledne sedím v práci u počítače, doma obstarám rodinu a večer už zase sedím u počítače, abych dohnala, co jsem přes den nestihla. Nikdy jsem s váhou neměla problémy, ale po nástupu do zaměstnání šla kila nahoru jako zázrakem. Došlo mi, že s tím musím něco dělat, respektive, že sama se sebou musím něco dělat a začala jsem tím, že jsem rozložila čas nejen mezi práci a rodinu, ale i pro sebe samotnou. Každý den si doma chystám jídlo do krabiček na druhý den a minimálně pětkrát týdně se snažím doma cvičit. Vzhledem k tomu, že přijíždím domů opravdu pozdě a kvůli rodině si ani nemohu dovolit odcházet večer na hodinu někam pryč, cvičím si doma v ložnici podle videí na fitnesstv.cz, kde jich je naštěstí několik a jsou česky, takže jakmile dám děti spát, jdu si zacvičit. Zatím se mi podařilo shodit celkem 9 kilo, tak snad se mi ještě pár kilo podaří shodit.
odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©