Těhotenství týden po týdnu IV. Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka v bříšku? Připravili jsme pro Vás informace o vývoji miminka po celou dobu těhotenství.
31. týden těhotenství

Dítě váží asi 1,5 kg a měří kolem 40 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Hýbe hlavičkou ze strany na stranu. Jak nabírá postupně podkožní tuk, jeho tělo, ruce a nohy se začínají zakulacovat. V této době bývá vaše dítě velmi aktivní. Kope a různě sebou vrtí, což vám může přinést menší potíže při spaní. Ale nemusíte mít strach. Tyto pohyby jsou znamením, že vaše děťátko je silné a zdravé.
 

32. týden těhotenství

Dítě je skoro 41 cm dlouhé (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží asi 1,7 kg. V tomto období přibíráte kolem půl kila za týden, z toho necelá polovina je přibírání vašeho dítěte. Vaše děťátko už má nehty na nohou i rukou a jeho hlavička může být pokryta jemnými vlásky. Jeho pokožka začíná být hladší a měkčí. 
 

33. týden těhotenství

Dítě váží něco přes 1,9 kg a měří více jak 44 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Jeho kosti nejsou zatím pevně spojeny k sobě, aby dovolily děťátku bez velkých komplikací hladce projít rodidly. Hlavička děťátka také ještě není pevně spojena a ještě po narození nebude.
 

34. týden těhotenství

Dítě váží kolem 2 kg a měří zhruba 45cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Jeho pokožka je již pokryta tukovou vrstvou, která mu pomůže regulovat tělesnou teplotu. Centrální oběhový systém a plíce vašeho děťátka již dozrávají. Tudíž pokud se vaše miminko narodí mezi 34. a 37. týdnem těhotenství, nemělo by mít většinou žádné zdravotní problémy. Po porodu musí však zůstat nějaký čas v inkubátoru.
 

35. týden těhotenství

Dochází k přibývání váhy dítěte, pod kůží se hromadí více tuku, aby tak dítě bylo schopno udržet si tělesnou teplotu i po porodu. Vaše dítě je již plně vyvinuto, hlavička dítěte už plně odpovídá rozměrům celého těla.
 

36. týden těhotenství

Dítě váží už téměř 2,7 kg a měří něco kolem 48cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Jeho tělo, které bylo pokryto jemnými chloupky a tzv. mázkem (vernixem), se pomalinku této ochrany zbavuje. Tato ochrana ho chránila před plodovou vodou, ve které byl po devět měsíců ponořen. Vaše děťátko by mělo být nyní v poloze hlavou dolů.
 

37.týden těhotenství

Na začátku desátého (posledního) lunárního měsíce měří plod měří asi 49 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží kolem 2,8 kg. Už jej lze považovat za zralý. Kdyby se teď miminko narodilo, dokázalo by celkem bez problémů přežít díky nemocniční péči.
 

38. týden těhotenství

Dítě váží kolem 3 kg a měří přibližně 50 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Jeho uchopení je již velmi silné, sama se o jeho síle přesvědčíte, až ho budete mít po porodu u sebe. Organismus vašeho děťátka je již zcela vyvinut a je schopné nyní žít mimo dělohu.
 

39. týden těhotenství

Mozek novorozence v tomto období obklopují „ploché“ kosti, které nejsou ještě srostlé. Tyto kosti dětské lebky jsou měkké a mohou přes sebe vzájemně klouzat, což usnadní hlavičce průchod porodními cestami a pochvou. Vaše dítě má na temeni hlavy mezi kostmi několik vazivových plátků, které pomáhají kosti držet pohromadě. Ty zůstávají měkké do několika měsíců po porodu.
 

40. týden těhotenství

Dítě je již plně připraveno na porod. Váží cca 3,5kg a měří přibližně 51cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). V posledních čtyřech týdnech těhotenství vaše dítě zejména přibírá na váze a zesiluje se mu podkožní tuk. Po porodu vypadá baculatější a jeho schopnosti koordinace jsou dobře vyvinuty.


Související články:

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
RE:RE:Porod císařským řezem
Pavlína 23.04.19 12:59

A na jak dlouho ta pumpička je? kolik stojí? a kde se objednává?
odpovědět

RE:Porod císařským řezem
Jitka 21.04.19 10:30

Já jsem chtěla hned po císaři kojit, takže jsem nechtěla užívat analgetika, zajistila jsem si pro to před porodem pumpičku s analgetikem, která přes katetr pumpuje analgetikum přímo do rány.
odpovědět

Porod císařským řezem
Pavlína 19.04.19 11:03

Zdravím, holky čeká mne bohužel porod císařem, zajímalo by mne jak moc to po porodu bude bolet? a jestli mohu hned kojit, když budu užívat analgetika?
odpovědět

RE:chyby
Veronika 26.03.10 11:23

Myslím Andreo že by jsis to spíš měla přečíst ty po sobě,mají to napsáno správně stačí umět číst.
odpovědět

RE:chyby
Kája 03.02.10 19:34

Bez ohledu na drobné chyby považuji informace o průběhu těhotenství na těchto stránkách za zdaleka nejlépe zpracované...
odpovědět

RE:chyby
Lada 21.09.09 14:35

No tu je ve 30tt 1,30kg....naše malá měla 1560g....každý miminko je jiný a hlavně na začátku těhotenství roste rychle a ke konci už pak jen dozrávají orgány....takže už neroste...
odpovědět

RE:chyby
Lucka 11.09.09 13:58

Taky na to koukam ze je to tady vše špatně náš mmrnous mel 10cm uz okolo 13t
odpovědět

RE:chyby
Jana 10.09.09 15:53

Ano máš pravdu. V 37tt mají 47 cm a ve 38tt mají 45 cm. A máš taky pravdu v tom, že mají ve 40tt napsáno že měří 36 cm ale jestli se zadíváš pořádně a taky si to pozorně přečteš tak se dozvíš že dítě sice ve 40tt měří přibližně 36 cm ale je tam jasně v závorce napsáno že je to od hlavy k zadečku. Tj. že to není celá délka mimča.
odpovědět

chyby
Andrea 02.09.09 19:39

Teda nevim kdo tohle psal, ale napsat, ze dite ma ve 37 tydnu 47 cm, ve 38 tydnu 45cm a ve 40tem tydnu 36 cm, to je teda sila. Mozna by bylo dobry si to po sobe precist, nez to nekam publikujete, zdravim.
odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©