Jsou strie Vaší noční můrou? Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už máte? Připravili jsme pro Vás článek, kde se dozvíte jak strie vznikají, jaká je vhodná prevence, v případě už vzniklých strií, jaká je léčba.

těhotenství, průběh těhotenstvíStrie

Jak už jsem napsali v minulém článku, Strie (pajízevky) jsou malé trhlinky, které vznikají v kůži.
Kůže je přirozeně poddajná, elastická a do určité míry se může i natahovat. To je možné díky elastickým vláknům, která se v kůži vyskytují. Je-li však na kůži napínání příliš velké, elastická vlákna nedokážou dostatečně odolat a prasknou. Tyto situace se nejčastěji vyskytují v období, kdy je samotná kůže napínána rychlým zvětšováním příslušné části těla (břicho, stehna, hýždě, prsa).
Na kůži se vytvoří narůžovělé až fialové nepěkně vypadající linie, nebo-li strie, které už nejdou odstranit. Přestože strie časem vyblednou a získají perleťově lesklý vzhled, zůstávají trvalým kosmetickým problémem, jehož závažnost se odvíjí od rozsahu poškození kůže. Bohužel nejde určit předem, komu se strie vytvoří a komu ne. Velký vliv na to má genetika, hormonální změny, rychlost přibývání na váze, těhotenství a řada dalších. Jediné řešení, jak tomu preventivně zabránit, používání krému vhodných na prevenci vzniku strii.

Kdy strie vznikají?

Nejčastější vznik strií je v období těhotenství a to nejčastěji v třetím trimestru těhotenství. Kůže už nedokáže zvládnout tempo zvětšujícího se bříška a proto postupně vznikají prasklinky.

Během posledního trimestru, bývají těhotenské potíže dostatečně silné, aby zamaskovali svědění kůže, které jsou příznakem vzniku strií. Strie se nejčastěji tvoří v dolní části bříška.
Je velmi důležité pravidelně mazat bříško od počátku těhotenství speciálním krémem, který svým složením podpoří pružnost kůže a díky tomu zabrání vzniku strií. Mazání je nejvhodnější přidat k ranním a večerním procedurám. Při mazání je důležité myslet i na další partie (hýždě a prsa). Prsa se musí mazat i po porodu, kdy dochází k laktaci. Prsa se zvětší a proto se zvětší i riziko vzniku strií. Velmi výraznou i když jen mechanickou pomocí může být správně zvolená podprsenka, která zvětšující se, těžká prsa podepře. Pak nedochází tolik k napínání kůže a strie nemají tolik příležitostí se projevit. Na mazání nezapomeňte také při končení období kojení. Prsa opět začnou pracovat – zmenší se, ale mohou zároveň trochu „povolit“. Je to vhodná příležitost pořídit si nové prádlo, správné velikosti.


Jak si se striemi poradit?

Jak už jsme uvedli, tak je důležitá správná životospráva a dostatečný příjem tekutin, díky kterým se zlepší  kondice Vaši kůže. Mimo to se můžete vzniku strií aktivně bránit používáním kosmetických přípravků, které mohou jejich vzniku zamezit.
Krátká masáž, doprovázející aplikaci těchto přípravků, zlepší prokrvení kůže i vstřebávání účinné látky a je dalším krokem pro udržení pokožky bez strií. Důležité je začít s  pravidelným používáním zmíněných kosmetických přípravků včas. Jestliže se již nějaké strie vytvořily, můžete okamžitým každodenním používáním docílit toho, aby nedošlo k ještě větším škodám v podobě dalších a dalších strií. Je třeba zdůraznit, že s ochranným účinkem této kosmetické péče můžete počítat až po přibližně 2 měsících pravidelného používání.


Proč použít Bonellu?

Krém je určen pro prevenci vzniku strii, které se objevují na pokožce především v těhotenství a při rychlých změnách hmotnosti a zůstávají trvale viditelné.
Krém se aplikuje od prvních měsíců těhotenství 1-2x denně lehkou masáží na pokožku břicha, boků, stehen a prsou.
 
Krém obsahuje makadamiový olej, který podporuje schopnost přirozené hydratace kůže, udržuje kůži vláčnou, pružnou a elastickou, kyselinu hyaluronovou a elastin, které v kůži podporují tvorbu nových buněk a regulují tvorbu vaziva , elastin zvyšuje pružnost pokožky a zabraňuje jejímu popraskání, kyselina hyaluronová brzdí hromadění kolagenu a tím zamezuje tvorbě jizvy, panthenol s protizánětlivými, zklidňujícími a hojivými účinky, vitamín E s antioxidačními schopnostmi, směs extraktů z rostlin obsahující látky zlepšující mikrocirkulaci, podporující tvorbu kolagenu, zlepšující epitelizaci ran, s protizánětlivými a hojivými účinky, působící  proti zvýšené propustnosti cévních stěn a pomáhající jejich zpevnění.


 

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
Tina 01.12.08 12:41

Tak určitě to dost ovlivňuje i genetika, ale myslím si, že pokud se ženská maže, tak tomu může částečně zabránit. Uvidím u sebe.
Terezko chápu, že máš blbý zkušenosti, ale to neznamená, že se budeš hnedka na někoho osočovat a chovat se jak ředitelka zeměkoule, která všechno ví, všechno zná a ostatní jsou úplní blbci.
odpovědět

Re:Re:
TEREZA 27.11.08 13:43

A VERONIKO VITE CO SEM CETLA A TAKY NA KOZNIM MI RADILI,JA VIM ZE TO MOC NEPOMUZE JESTLI STE STEJNE NATOM JAKO JA TAJ OBYCEJNY SADLO NAMAZTE SE A ZABALTE SE NAKYM RUCNIKEM TREBA A BUDTE VTOM TAK 2 HODINY TO TY STRIE STAHUJE ALE ZADNA SLAVA TO NENI.ALE TROSTU TO POMUZE ALE JEN NA TY MALE STRIE A TY VELKE TAK TO FAKT NEVIM TAK PA
odpovědět

Re:Re:Re:
TEREZA 27.11.08 13:40

A PARDON ZA CHYBI MALA TROSKU ZLOBI
odpovědět

Re:Re:
TEREZA 27.11.08 13:38

Tento příspěvek byl pro vulgárnost odstraněn.
odpovědět

Re:
Veronika 26.11.08 11:36

Také používám Bonellu i Elasti-q už od počátku těhotenství. Střídám je mezi sebou ráno a večer a po zaschnutí se namažu ještě olivovým olejem. Přesto mě to ale od striií neuchránilo.. :( Nyní jsem v osmém měsíci těhu a bříško mi popraskalo. Myslím, že hodně záleží na genetice. Můžete se mazat, jak chcete, přesto zůstane jen mizivá šance na bezúhonné bříško...
Tino napiš až budeš v osmém, či devátém měsíci. V pátém měsíci se nikomu většinou strie ještě nedělají... :O)))) :D
odpovědět

Tina 10.11.08 16:57

Já používám Bonellu proti striim a zatím je to super a to už jsem v pátém měsíci. Takže můžu doporučit. Ale musíte si břicho mazat aspoň dvakrát denně. Nejlepší je ráno a večer a ještě lepší je to po koupání, to je pokožka vždy vysušená. A taky je dobrý si začít mazat bříško ihned od začátku těhotenství. Toto holky nenechávejte na poslední chvilku.
odpovědět

příspěvky 21-26 z 26 << < 1 2 3 > >>
x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©