Příznaky těhotenství Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a vždy však budoucí maminky skutečně pociťují na vlastním těle.

Příznaky těhotenství

Každá žena chce aspoň jednou zažít ten pocit dozvědět se, jestli v jejím lůně vzniká nový život. Jsou ženy, které si nejsou jisté, jestli jsou připraveny vychovávat dítě. Opakem jsou ženy, které po malém miminku neustále touží. Určitě obě skupiny bude ale zajímat, jaké příznaky se objeví, když je žena těhotná
Některé maminky nezaregistrují žádný z příznaků, které jsou níže uvedené, jiné naopak ucítí příznaky všechny a to velmi intenzivně. Ale jsou i ženy, které mají některé příznaky, ale těhotné nejsou.
 

Příznaky, které na sobě může žena pozorovat


Vynechání menstruace
V případě, že se nedostavila pravidelná menstruace, tak jde z pravidla o první náznak těhotenství. Jsou i případy, kdy se menstruace dostavila a žena byla i tak těhotná. Pokud máte podezření, že jste těhotná, ale máte menstruaci, raději se nechte prohlídnout doktorem a ten Vám s jistotou řekne, jestli jste či nejste těhotná.

Častá únava a spavost

Tělo pro růst miminka spotřebuje hodně energie, která Vám potom chybí. Proto si dopřejte hodně odpočinku, protože to děláte jak pro miminko, tak i pro sebe.

Časté močení

Čím je děloha větší, víc tlačí na močový měchýř. Tento příznak se objevuje už v prvních týdnech těhotenství.

Změny na prsou

Zvětší se citlivost a plnost prsou. Občas se objeví mravenčení nebo pálení. Na prsou se mohou objevit žilky.

Bolesti v podbřišku

Tyto bolesti jsou podobné bolestem během menstruace, způsobuje je růst vaziva, která drží dělohu. Jak děloha roste, tak se napínají i vaziva a někdy tato bolest může být velmi silná a nepříjemná.

Změny nálad a libida

Během těhotenství tělo prochází mnoha proměnami, které mohou mít vliv i na sexuální libido, velmi časté jsou i změny nálady, které to zapříčiňují hormony.

Tmavé zabarvení pokožky

Linka, která vede od stydké kosti směrem k pupíku, je u těhotných velmi častá. Dále se mohou objevit skvrny na obličeji (tváře, nos a čelo). Je to způsobené melanotropinem, který se během těhotenství vylučuje ve větším množství. Kvůli zvýšené tvorbě estrogenu, se mohou objevit takzvané pavoučí žilky. Těhotné ženy trpí více na akné.

Chuťové změny

Těhotenské chutě se objevují už na samotném počátku těhotenství. Zapříčiňují to velké hormonální změny, ke kterým během těhotenství dochází.

Nevolnost s pocitem na zvracení

Nevolnostmi trpí víc jak polovina těhotných žen, říká se ji ranní nevolnost, ale může se objevit v kteroukoliv denní dobu. Nevolnosti se objeví už na samotném počátku těhotenství a většinou do třech měsíců, zase ustoupí. Jsou i případy, kdy se nevolnost stále vrací po celou dobu těhotenství.

Citlivější čich, náhlá nechuť k některým vůním a pachům

Mnoho maminek si od první chvíle těhotenství stěžuje na změny vnímání různých pachů. Na začátku těhotenství se výrazně zvyšuje citlivost vašeho čichu, takže i věci, které vám dříve nevadily vám mohou způsobovat problémy.


Pokud máte některý z výše uvedených příznaků a máte pocit, že jste těhotná, tak na nic nečekejte a ihned si udělejte těhotenský test. Pokud je test negativní, tak si pár dní počkejte a udělejte si nový test. V případě, že i druhý test je negativní a Vy máte stále pocit, že jste těhotná, tak se objednejte u doktora na prohlídku a ten už určitě pozná, jestli jste či nejste těhotná.

 

Pokud jste těhotná, tak Vám blahopřejeme a přejeme Vám příjemně prožité těhotenství.
 
Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
QkMydwqXdVw
Lucio 09.03.16 02:25

I'm in a band can cialis cause high blood pressure Fisker, which has not built a vehicle in more than a year, now owes $168 million to the DOE. The auction is scheduled for October 11 with bids due on October 7, according to a notice posted on Tuesday on govsales.gov, which tracks government asset sales.
odpovědět

lzpwfpcqHkL
Wilfredo 25.01.16 23:34

We need someone with qualifications generic promethazine She said: “Throughout his marriage Diana has very much been in the picture. He gave the Duchess his mother’s engagement ring, they got married in the place where her funeral was held, and now this.
odpovědět

SgqmrmAqwH
Serenity 24.01.16 21:57

Your account's overdrawn clomid online success The fire reportedly broke out about 2:15 p.m. Thursday at the iconic Kohr's Frozen Custard stand. It spread to neighboring buildings about 15 minutes later and eventually lit up the boardwalk itself.
odpovědět

ZgYcitCsNiQgrr
Bobby 24.01.16 09:37

I'd like to open a personal account can you take 20mg of lexapro The Free Syria Army, the loose coalition of armed rebels that has been hoping for Western help to fight the Assad regime, has rejected the agreement. Less than a week ago the FSA believed that the Americans were about to launch a military attack, which it hoped would tip the balance of the war its way. Now it believes that the Americans have been sidetracked.
odpovědět

pVvdhHaqxGwy
Stewart 11.01.16 06:42

I'd like a phonecard, please buy sertraline 50 mg online uk Solar power generation would be a logical step in the Atacama - the world's driest desert, where many of Chile's mines are located. Bachelet and Matthei have both said they want to boost solar power production.
odpovědět

diQoAsbkcwjUxtS
Hector 11.01.16 04:07

I was born in Australia but grew up in England generic sumatriptan uk The 89-year-old, who was convicted in 2009 and suffers from Parkinson’s Disease and a list of other ailments, appeared before the parole board on Wednesday. In their decision, the board said that Mr. Marshall was “suffering from a significant and permanent non-terminal condition, disease or syndrome” and that he does “not present a danger to any society.”
odpovědět

VwntwoCcPaTeI
Tomas 02.01.16 19:23

magic story very thanks 60 mg dapoxetine Billions of dollars in oil revenues have flowed into thestrategically located South Caucasus country, boosting livingstandards and its international clout, since Aliyev succeededhis father a decade ago. Official results show Aliyev won with85 percent of the vote.
odpovědět

cwTqPdnGgH
Laurence 02.01.16 09:19

What do you study? hva er dapoxetine The U.S. Court of Appeals for the Third Circuit foundprivate arbitrations overseen by a sitting judge on Delaware'shighly respected Court of Chancery violated the First Amendmentof the U.S. Constitution.
odpovědět

NhVrRtnAuJqh
Clyde 02.01.16 00:27

Could you transfer $1000 from my current account to my deposit account? sildenafil citrate and dapoxetine The charging documents and affidavit were filed Friday by Anaconda-Deer Lodge County Attorney Ben Krakowka. They provide the most details released to date on what happened between the morning of July 8, when Cramer's wife reported him and his son missing, and late that night, when Cramer was arrested in an Anaconda gas station washing blood off his clothes and body.
odpovědět

QwLyuaIaPd
Kieth 02.01.16 00:27

We need someone with qualifications buy priligy dapoxetine Samsung's GS4 was announced last March and went on sale in April. The first model went on sale in June the year it was announced, while the Galaxy S II and Galaxy S III both had May launches. Looking at that track record, Samsung doesn't really have a clear pattern for launching new Galaxy S phones. With sales of the GS4 slowing, it seems the company is hoping that a whole new model will bring in more sales. Naver says Samsung will tease the device in mid-January and then launch in February.
odpovědět

příspěvky 1-10 z 486 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©