insert into log_debug () values() Příznaky těhotenství - Bonella :: Portál pro maminky a těhotné
Příznaky těhotenství Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a vždy však budoucí maminky skutečně pociťují na vlastním těle.

Příznaky těhotenství

Každá žena chce aspoň jednou zažít ten pocit dozvědět se, jestli v jejím lůně vzniká nový život. Jsou ženy, které si nejsou jisté, jestli jsou připraveny vychovávat dítě. Opakem jsou ženy, které po malém miminku neustále touží. Určitě obě skupiny bude ale zajímat, jaké příznaky se objeví, když je žena těhotná
Některé maminky nezaregistrují žádný z příznaků, které jsou níže uvedené, jiné naopak ucítí příznaky všechny a to velmi intenzivně. Ale jsou i ženy, které mají některé příznaky, ale těhotné nejsou.
 

Příznaky, které na sobě může žena pozorovat


Vynechání menstruace
V případě, že se nedostavila pravidelná menstruace, tak jde z pravidla o první náznak těhotenství. Jsou i případy, kdy se menstruace dostavila a žena byla i tak těhotná. Pokud máte podezření, že jste těhotná, ale máte menstruaci, raději se nechte prohlídnout doktorem a ten Vám s jistotou řekne, jestli jste či nejste těhotná.

Častá únava a spavost

Tělo pro růst miminka spotřebuje hodně energie, která Vám potom chybí. Proto si dopřejte hodně odpočinku, protože to děláte jak pro miminko, tak i pro sebe.

Časté močení

Čím je děloha větší, víc tlačí na močový měchýř. Tento příznak se objevuje už v prvních týdnech těhotenství.

Změny na prsou

Zvětší se citlivost a plnost prsou. Občas se objeví mravenčení nebo pálení. Na prsou se mohou objevit žilky.

Bolesti v podbřišku

Tyto bolesti jsou podobné bolestem během menstruace, způsobuje je růst vaziva, která drží dělohu. Jak děloha roste, tak se napínají i vaziva a někdy tato bolest může být velmi silná a nepříjemná.

Změny nálad a libida

Během těhotenství tělo prochází mnoha proměnami, které mohou mít vliv i na sexuální libido, velmi časté jsou i změny nálady, které to zapříčiňují hormony.

Tmavé zabarvení pokožky

Linka, která vede od stydké kosti směrem k pupíku, je u těhotných velmi častá. Dále se mohou objevit skvrny na obličeji (tváře, nos a čelo). Je to způsobené melanotropinem, který se během těhotenství vylučuje ve větším množství. Kvůli zvýšené tvorbě estrogenu, se mohou objevit takzvané pavoučí žilky. Těhotné ženy trpí více na akné.

Chuťové změny

Těhotenské chutě se objevují už na samotném počátku těhotenství. Zapříčiňují to velké hormonální změny, ke kterým během těhotenství dochází.

Nevolnost s pocitem na zvracení

Nevolnostmi trpí víc jak polovina těhotných žen, říká se ji ranní nevolnost, ale může se objevit v kteroukoliv denní dobu. Nevolnosti se objeví už na samotném počátku těhotenství a většinou do třech měsíců, zase ustoupí. Jsou i případy, kdy se nevolnost stále vrací po celou dobu těhotenství.

Citlivější čich, náhlá nechuť k některým vůním a pachům

Mnoho maminek si od první chvíle těhotenství stěžuje na změny vnímání různých pachů. Na začátku těhotenství se výrazně zvyšuje citlivost vašeho čichu, takže i věci, které vám dříve nevadily vám mohou způsobovat problémy.


Pokud máte některý z výše uvedených příznaků a máte pocit, že jste těhotná, tak na nic nečekejte a ihned si udělejte těhotenský test. Pokud je test negativní, tak si pár dní počkejte a udělejte si nový test. V případě, že i druhý test je negativní a Vy máte stále pocit, že jste těhotná, tak se objednejte u doktora na prohlídku a ten už určitě pozná, jestli jste či nejste těhotná.

 

Pokud jste těhotná, tak Vám blahopřejeme a přejeme Vám příjemně prožité těhotenství.
 
Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
difnHkByaanutEx
Freelife 29.11.15 01:04

I'd like to cancel a cheque levofloxacin 500 mg dosage for urinary tract infection Boston has earned at least one point from 10 of Rask’s last 11 starts (5-1-5) and he’s given up two goals or fewer in seven of those games
odpovědět

qdVovrqOkNqEvqu
Steven 28.11.15 22:49

This is your employment contract nizoral 2 shampoo usage "The criteria for entertainer is a mix of things, but I guess for me I've always considered it to be hopefully, primarily, about the kind of show that we put on and entertaining people at the live concerts,'' Urban told the Associated Press.
odpovědět

hHjlUnxffFkCa
Terry 28.11.15 22:49

How many would you like? nizoral treatment for tinea versicolor This suggests that either investors bet on a rebound in oil analysts do not see or they risk getting disappointed when the results come out.
odpovědět

lYlPuqhiZzfz
Julia 28.11.15 20:22

I'm from England promethazine dosage in dogs Arms dealers in the markets said the weapons came from the Somali army and had originally come from Yemen. dexamethasone injection during pregnancy Obama's defenders say the controversy is much ado about nothing, that the president was able to do his job capably and never really is on vacation
odpovědět

flCoqazufEgt
Douglas 28.11.15 15:35

Could you tell me the dialing code for ? dexamethasone high dose side effects One of Margalit's projects is getting central and local government to back technology hubs around the country, including a cyber security one in the south, near a new Israeli military headquarters, one in the agricultural north focused on medical food and biotechnology, and others centered on the Israeli-Arab and ultra-Orthodox Jewish communities.
odpovědět

zDhaQmBmEmzteqc
Shelby 28.11.15 15:35

Special Delivery zofran dosage for 3 year old The DPJ on Friday filed a criminal complaint against Justice Minister Midori Matsushima, accusing her of violating the election law by distributing paper fans to voters in her district, domestic media reported
odpovědět

jluySdXktY
Ismael 28.11.15 13:06

We went to university together depakote er dosage epilepsy Three Digital Catapult Centres are set to open in March 2015 inBradford, Brighton and Sunderland baclofen mg “I think it would be fair to say that he was relieved to have the hearing, eager to comply with the court’s conditions, and hopefully he will do so in a way that he’ll earn a dismissal and his expungement,” Del Greco said.
odpovědět

qehcLexblpaxic
Nolan 28.11.15 10:46

I'll put her on dexamethasone syrup indication The full-back was given far too much space and should have been closed down, but don't let that take anything away from the purity of his finish apo prednisone tab 50mg side effects Three days later, officers found Frein's 2001 Jeep Cherokee partly submerged in a nearby lake
odpovědět

wEdHpFwSvY
Corey 28.11.15 08:31

I'm doing an internship zofran iv dosage pediatrics Will Fiacchi, who passed for 335 yards and four touchdowns, connected with Cole King and Nic Ketter to give Albany (6-4, 2-4) 14-7 advantage at the half, but Delaware used scoring runs by Eric Enderson and Wes Hill and a touchdown pass from Trent Hurley to Jerel Harrison to outscore the Great Danes 21-0 in the third quarter.
odpovědět

uCzmqxCesvI
Emilio 28.11.15 08:23

I'd like , please buy yagara online "So vocalisations in babies have been discussed as being useful in developing early identification tools for autism. That's been a major challenge. How do you find signs of autism in infancy?"
odpovědět

příspěvky 1-10 z 452 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©