Těhotenství týden po týdnu III. Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka v bříšku? Připravili jsme pro Vás informace o vývoji miminka po celou dobu těhotenství.
21. týden těhotenství

Dítě má již vyvinuté řasy a oční víčka. Pokud čekáte dívku, její pohlavní orgány se začínají vyvíjet a až do narození budou ve vývoji pokračovat. V tomto týdnu již můžete cítit, jak se dítě hýbe. Jelikož děti v bříšku převážně celý den prospí. Proto není překvapením, že se dítě probudí třeba v noci, kdy se chystáte jít spát vy. 


22. týden těhotenství

Dítě se stále vyvíjí. Pod jeho kůží se pomalinku vytváří podkožní tuk. Jeho kůže bude stále vypadat svraštěle, dokud nepřibere dostatek váhy potřebné na její vypnutí. Rty vašeho děťátka jsou více zřetelnější. Oční víčka a obočí jsou již také na svém místě. Slinivka břišní, základ pro tvorbu hormonů, se stále vyvíjí.
 

23. týden těhotenství

Vaše dítě měří přibližně 27 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží něco přes půl kila. Jeho kůže je červená a je jakoby zmačkaná. Dítě už může polykat, ale stále se nemůže vyprazdňovat. To bude schopné až po porodu.
 

24. týden těhotenství

Dítě měří cca 30 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Je už mnohem obratnější a silnější. Jeho kůže není už tolik průsvitná díky tuku, který je pod kůží již vytvořen. Mezi 22. a 24. týdnem se vašemu děťátku již otvírají oči. Okolo plodu je asi 500ml plodové vody, proto se může pohybovat uvnitř dělohy s volností. V tomto období se také vyvíjejí buňky odpovědně za vědomí, dítě se stává vnímavější ke zvukům a pohybu. Rovněž se vytváří i cyklus spánku a bdění.
 

25. týden těhotenství

Miminko měří cca 34 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží asi 660g. Postupem času, jak si bude ukládat tuk, jeho váha se výrazně zvýší. I jeho kůže se začne s přibývajícím tukem narovnávat. Vaše dítě se také více přibližuje podobě, kterou bude mít po porodu.  


26. týden těhotenství

Dítě váží méně než kilo a měří kolem 35 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Jeho sluchové nervy v uších se již vyvíjí, tudíž vaše dítě dokáže již lépe reagovat na různé podněty.
Plíce se začínají více vyvíjet a dítě začíná pomalu „dýchat“ plodovou vodu, tímto cvičení se dítě připravuje na orvní nádech po porodu.Pokud čekáte chlapce, jeho varlátka již začala sestupovat směrem k šourku.
 

27. týden těhotenství

Dítě váží asi 900 g a měří cca 36,5 cm(součet délky hlavičky, trupu a nohou). Nyní již může otevřít oči a již spí v pravidelných intervalech.
Dítě si může cucat paleček. Jeho plíce, i když ještě nejsou zcela zralé, jsou natolik vyvinuty, že pokud se narodí dítě teď, je schopné za pomoci přežít. V tomto období můžete také zaznamenat jakési trhavé pohyby ve vašem bříšku. Ty jsou způsobené škytavkou vašeho dítěte.
 

28. týden těhotenství

Dítěti se výrazně zvětšuje mozek a jeho nervová vlákna se obalují ochrannými tukovými pouzdry, která způsobují, že vzruchy v nervových vláknech vedou rychleji a vaše dítě se rychleji učí. Tím, jak dítě roste, zmenšuje se prostor kolem něho. Jeho pohyby proto nejsou už tolik aktivní a vy je můžete více cítit.
 

29. týden těhotenství

Dítě je přibližně 39 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) dlouhé a váží kolem 1,1 kg. Jeho tělíčko je obaleno mastnou hmotou, tzv. mázkem. Můžete také stále cítit velkou aktivitu vašeho dítě, dokonce můžete spatřit vlny či vybouleniny na břiše, které lze cítit i rukou.
 

30. týden těhotenství

Miminko je velké cca 40 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží kolem 1,3 kg. Dítě je obklopeno zhruba 0,8 l plodové vody. Jak dítě roste objem plodové vody se zmenšuje. Ačkoliv se jeho zrak bude nadále vyvíjet, většinu dne bude mít vaše dítě oči zavřené. Ikdyby oči otevřelo, není jeho zrak natolik vyvinut, aby vidělo prostředí kolem sebe. 


Související články:

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
Analgetika a kojení
Lucie 19.04.19 11:02

Dobrý den, prosím nemáte některá zkušenosti, když mne čeká porod císařem, tak jak moc to po porodu bude bolet? a musím užívat analgetika? chtěla bych hned začít kojit...
odpovědět

RE:Krásné
ketrin 02.12.11 21:21

jsem ve 30týd.a citim se jako balon ale ta radost a nedočkavost na naše dětatko to smaže a zvladneme to vydržet všem maminkam přeji pohodovej a bezproblemovej porod pa
odpovědět

Jana 15.10.10 13:01

Právě začínáme 28tt, čekáme první miminko - holčičku, už se na malou moc těším, na bonellu chodím ráda si číst co nás čeká v dalším týdnu a jak je asi veliká. Také další zajímavé články mi dost pomáhají např. ohledně porodu, protože tak jak asi většina prvorodiček i já se prordu bojím, ale na druhou stranu až uvidím malou a pochovám si jí, bude to ten nejkrásnější okamžik!! :-)
odpovědět

zmatky
Silvie 28.08.09 11:41

Jsou trošku zmatky v centimetrech ,ne?? Napřed měří tolik a tolik a pak míň?? Co to je za blbost?? viz 27 týden a 29 i 30 týden.
odpovědět

Re:
Milien 04.04.09 13:51

Zdravim vsechny maminky, tak mi uz sme v 36.tydnu a cekame to kazdou chwily. Porad myslim na to jak porod dopadne a co se bude dit.. jinak se moc tesime na prvniho potomka tak se mejte krasne a prozivejte tehotensvi v klidu a hlavne bez stresu
odpovědět

NANYNKA 13.03.09 21:32

Ahojte, tak už jsme taky ve 30. týdnu, nevím proč, ale taky mě napadá ta myšlenka, že se malá narodí dřív než v plánovaném termínu, ale doufám, že to bude až v 8. měsíci, aby byla dost vyvinuta a silná na porod a hlavně, aby byla zcela v pořádku. Přeji všem krásné těhotenství.

odpovědět

Marta 07.03.09 16:20

Ahoj maminy,mi jsme nyní ve 30 týdnu,miminko je pěkně aktivní,a myslím že se podívá na svět dříve než v očekávaný termín.Taky se už nemůžu dočkat až se seznámím s mrňouskem, který mě v bříšku tak pěkně kopal


odpovědět

Už se nemůžeme dočkat
NANYNKA 14.02.09 14:02

My jsme ve 26. týdnu, taky se strašně moc těšíme na narození naší Terezky. Pomalu se připravuji na rozlučku v práci, i když to bude až za 1,5 měsíce, už teď pociťuji, že se mi bude stýskat. Ale myslím si, že mě malá natolik zaměstná, že nebudu myslet na takové věci. Všem maminkám a jejich miminkám přeji hodně štěstí a hlavně zdraví.
odpovědět

Krásné
Didy 15.01.09 19:05

Jsem ve 30.týdnu
Na miminko se už strašně moc těšíme a nemůžeme se dočkat, až se nám narodí a až ho zahrneme obrovskou kupou lásky!
odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©