Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství) Třetí těhotenský trimestr je už aji ten poslední, kdy už se miminko vyvinulo a už se pomalu polohuje hlavičkou dolů.

těhotenství, třetí trimestr, těhotenství týden, těhotenství týden 33, těhotenství týden 34, těhotenství týden 3025. týden těhotenství


170. den Milá maminko, tak už jsem tak veliké, že se tady ani pořádně neotočím. Dokončuji růst obočí, řas a očiček, na hlavičce mám vlásky. Ale víčka neotevřu, ne ne. Vážím asi jeden tisíc dvě stě gramů, můj šlapík měří pět centimetrů. Moc rádo kopu nožičkama a rozkládám ručičkama a v noci je to úplně nejlepší.

26. týden těhotenství


180. den Už mám, mami, hotové všechny buňky, to byla perná práce! Umím používat hmat, čich, chuť i sluch, piju plodovou vodu a už umím otevírat očička. Měřím třicet pět centimetrů a vážím skoro kilo a půl. A teď ti předvedu, mami, pár parádních výkopů. No jasně, to jsou ty boule, co se ti dělají na břiše.

29. týden těhotenství


200. den Mami, dlouho jsem ti nepsalo, protože se neděje nic zajímavého, jen si tak hezky rostu a rostu a rostu..............a ukládám podkožní tuk a pozoruju, co si to tady kolem mně plave a kroutím hlavou.


31. týden těhotenství


215. den Vážím skoro dvě kila, mami a měřím asi tak čtyřicet centimetrů. Teď už nechci moc růst na délku, ale trochu se zakulatím a ještě nějaké slušivé faldíčky, abych bylo krásné.

33. týden těhotenství


225. den Mamíííííííí ahóóóój už mám dvě a půl kila, to mi to jde hezky od ruky, však teď každý týden přiberu i čtvrt kila jééé copak se to děje? Já línám, kampak jdou moje chloupky?

35. týden těhotenství


240. den Mami, mám skoro čtyřicet centimetrů a vážím tři kila a všechno slyším. Vyprávěj pohádku, mamí.

36. týden těhotenství


250. den Mám skoro půl metru, tři a půl kila a jsem hróóóózně veliké. Co to tady je? Mami, nejsou to tvoje žebra? Já do toho dloubnu patičkou a uvidím, co to udělá.

40. týden těhotenství


Mami, už se moc těším, až tě uvidím!!!!

 

Související články:

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

Druhý trimest (85 - 168. den těhotenství)

 

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
Dík
Michaela 19.08.11 08:50

Moc děkuju za perfektního a vtipného průvodce těhotenstvím. Před 10 měsíci jsem byla těhotná a musím říct,že jsem četla a studovala těhotenství a každý týden z něj na těchto stránkách. Prostě bomba. A teď studuji maminka a miminko a opět super.Moc jsem se u toho nasmála a mnohokrát i uklidnila,když jsem byla z nějakého vyšetření nervózní. Děkuji
odpovědět

Zuzka 22.07.11 21:45

no já žasnu jak jsou tu ty týdny superně popsané.já jsem se tak od srdce zasmála a dokonce mě přitom Honzík kopnul.parádně,srandovně popsané těhotenství.osoba,která tohle všechno napsala,by měla dostat vyznamenání,protože ty knihy o těhotenství jsou takové všechny na jedno brdo.tohle ale stojí za to číst ;-)
odpovědět

Nádherné
Klarisa 24.03.11 10:51

Pokaždé,když jsi čtu tyto stránky, objeví se mi na tváři úsměv a v očích slzičky.A to vše pro to, že člověk žasne, jak krásně a vtipně se dá těhotenství popsat. Moc díky
odpovědět

nepopsatelně nádherné!
nikol 20.03.11 09:28

Čekám miminko jsem ve 30tt :) moc mě potěšil tento článék je jak realný :) :) jen mě mrzí že ted si už moc nepočtu :( není moc zajímavýho do konce :( doufám že si brzy zas něco počtu :)
odpovědět

Překrásné
Katka 09.10.10 16:53

Ani jsem netušila ,že se průběh těhotenství dá tak krásně popsat.No není co dotat číst jak plod roste no nemám slov. Stačí když napíšu úžasné to správně vystihije tuto stránku. Mějte se hezky brzy se zase kouknu.Katka
odpovědět

RE:Úžasné.-)
Simča 23.06.10 13:21

Tak...už jsem v 36tt a koukám,že už bohužel nemám co číst-(..škoda...bylo to tu fajn,sledovat,co se s prďolkou děje.-)Teď už se budu těšit na ten očekávaný den"D".-))Termín mám 16.7.10.-)Tak držím sobě,i Vám všem maminky,pěsti,ať Nám vše dobře dopadne a narodí se Nám zdravá a krásná miminka.-)
odpovědět

Krásně napsané
Anet 03.06.10 11:37

Ahoj, i já čekám své první miminko. Tyto články jsou tak krásně napsané, že vždy když si přečtu, co by ten můj cvalíček měl umět - dělat... tak mi z toho poskočí srdíčko. Mám z toho opravdu velkou radost... a to je pro nás budoucí maminky přesně to, co potřebujeme - radovat se i z maličkostí...
odpovědět

Kouzelné
Jana 02.05.10 21:35

Čekám svoje první miminko a jsem ráda, že jsem objevila právě tyto stránky. Každý týden se těším co se děje u mimi nového. Opravdu krásně napsané...I,II,III trimestr nemají chybu :-) Děkuji a budu doporučovat dalším budoucím maminkám
odpovědět

Úžasné.-)
Simča 28.04.10 11:34

Ahoj.-)Čekám už své třetí mimi,jsem ve 28tt a moc ráda se na tuto stránku vracím,abych si přečetla,co se zrovna s mým prďolkou děje.-)Je to úžasně vtipně popsané.-)díky
odpovědět

1., 2. a 3. trimestr
Lucie K. 29.03.10 12:20

Naprosto úžasně napsané a ještě v podání tich našich malinkých drobečků.. Pročítám si tady každý (nejen ten aktuální) týden a i když už znám jednotlivé týdny skoro zpaměti, vždycky potěší a usmívám se u nich.. Ti maličcí jsou dar, ale tyhle příspěvky taky.. Děkuji za všechny budoucí maminky, které články pročítají a těší je..
odpovědět

příspěvky 11-20 z 38 << < 1 2 3 4 > >>
x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©