Proč ženy nehubnou stejně jako muži Žena a muž se od sebe neliší jen stavbou těla. Rozdílný přístup je nutné uplatňovat také při spalování tuků a hubnutí. Víte jak na to? Zkuste bosu nebo kruhový trénink a zapracujte na své celkové kondici.

Rozdílná stavba těla

Tuk a jeho ukládání v těle

Hubnutí žen v posilovněZatímco muži jsou náchylnější k ukládání tuku v oblasti břicha a hrudníku, který se i snáze hubne, u žen je tomu trochu jinak. Nadbytečný tuk se u žen ukládá primárně v oblasti stehen, boků a hýždí. Právě tyto partie jsou důležitou zásobárnou energie v těhotenství. Ženské tělo je naprogramované, aby se jím dopředu předzásobilo. Tím pádem je i hubnutí těchto partií náročnější.

 

Ženy jsou na tom hůře, i co se podílu tělesného tuku týče. U mužů je to 12 – 16 %, zatímco u žen se podíl tělesného tuku pohybuje mezi 22 – 26 %.

Růst svalů

Stejně jako mají muži větší tělo než ženy, mají větší i tělní orgány. Pokud jde o cvičení, zajímají nás především plíce a srdce. Muži mohou přijmout do svého organismu více kyslíku. Jsou tedy vytrvalejší a jejich svaly rostou rychleji než ty ženské.

Hormony

Proč muži nabírají velké množství svalstva v poměrně krátké době a ženy ne? Může za to testosteron – mužský hormon. Ten ovlivňuje pohlavní znaky muže, mezi které patří i svalová hmota. Ženy mají testosteron v těle také, ale je ho tak málo, že bez umělého dodávání hormonu rapidního nárůstu svalové hmoty nedocílí.

 

…A tomu je třeba přizpůsobit i cvičení a pohyb.

Hubnutí a cvičení pro ženy

Rozdílné spalování tuků

Pokud jste se rozhodla nadbytečná kila shodit v posilovně, neohlížejte se na to, jak to mají muži. Ženská stavba těla si vyžaduje jiný přístup. Zatímco se muži zaměřují na spalování tuku v oblasti břicha a usilují o nárůst svalů, ženy chtějí pálit tuk z oněch problematických partiíhýždě, břicho a boky. Neznamená to však, že byste měla trápit jen tyto partie a na zbytek těla opomenout. Procvičit byste měla naopak celé tělo a dbát tak na rozvoj své celkové kondice.

Vhodné pohybové aktivity pro ženy

Rozdílné hubnutí žen a mužůPatříte-li k ženám, které se rozhodly zhubnout, zvedání těžkých činek v posilovně není to pravé ořechové. Při cvičení žen se využívá především váha vlastního těla nebo jen velmi malá zátěž, ve srovnání s muži, kteří toho unesou více.

 

K nejlepším pomůckám při tréninku pro ženy patří gymnastický balón, aquahit, bosu nebo třeba expander. Na popularitě nabývá kruhový trénink určený přímo ženám, který slibuje zisk svalové hmoty, vytrvalosti a spalování tuků všech partií.

 

Byla jste na kruhovém tréninku? Nebo dáváte přednost jiným tipům cvičení?

 

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
Andulinka77 01.12.17 14:41

Každý musí přijít na to, co funguje u něj. Já se dlouho snažila a vše bylo tak nějak bez výsledků, tak jsem začala chodit na konzultace do svet-zdravi.cz a tam mi hodně pomohli pochopit, co právě moje tělo potřebuje.
odpovědět

JaninkaPajinka 30.11.17 22:22

Tohle bych neřešila :D opravdu souhlasím "každý má něco". Cvičím 4x týdně, jím tak nějak normálně a jde to.
odpovědět

AmyNee 30.11.17 19:18

Každý máme něco, to neplatí jen mezi pohlavím. Já mám například strašný problém shodit právě ty problémové partie, což je dost fail, protože třeba moje ruce se cvičením už změnily dost.
odpovědět

SakuraMosi 27.11.17 16:56

Takže je to pěkně nefér :D ne dobře, chápu, že je to i velmi individuální
odpovědět

Zneužití názvu jiné stránky
Eva 30.12.14 08:10

To já dělám hubnutí běžnými potravinami a nějaké weby zneužívají názvu mých stránek - takže noje pravé webovky jsou www.kgdolu.estranky.cz Hubnutí- zdravě jen běžnými potravinami
odpovědět

Hubnutí
Magdalenas 18.08.14 08:51

Děkuji za článek! Vždy mě fascinovalo, jak manžel zajde několikrát do posilovny a je to na něm hned znát a já se dřu a nic není vidět. Do toho spousta stresu v práci a nervy s malým a kila ne a ne mizet. Letos jsem ani na cvičení neměla čas, tak jsem se rozhodla udělat si radost a jako dárek k narozeninám jsem si koupila ultrazvukovou liposukci. Tak se hubne snadno a rychle. :-) Pokud by vás někoho zajímalo, jak to probíhá, tak tady je o tom článek: http://www.vaserlipo.cz/zakrok-vaser-lipo. Poslední dobou mě také baví cvičit doma podle videí na YouTube. Třeba toto je dobré: https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s Je to takový kompromis mezi tím jak myslet na sebe a přitom být doma a věnovat se rodině. Přeji pevné nervy při hubnutí a nebojte se hledat nové cesty. :-)
odpovědět

celulitida
Irena 16.07.14 18:36

Mě s hubnutím do plavek nebo spíše s celulitidou pomohl skvělí přírodní krém proti celulitidě s mořskými řasami a minerály z mrtvého moře. http://morespa.cz/obchod/pece-o-telo/proti-celulitide/krem-na-celulitidu-detail
odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©