Proč ženy nehubnou stejně jako muži Žena a muž se od sebe neliší jen stavbou těla. Rozdílný přístup je nutné uplatňovat také při spalování tuků a hubnutí. Víte jak na to? Zkuste bosu nebo kruhový trénink a zapracujte na své celkové kondici.

Rozdílná stavba těla

Tuk a jeho ukládání v těle

Hubnutí žen v posilovněZatímco muži jsou náchylnější k ukládání tuku v oblasti břicha a hrudníku, který se i snáze hubne, u žen je tomu trochu jinak. Nadbytečný tuk se u žen ukládá primárně v oblasti stehen, boků a hýždí. Právě tyto partie jsou důležitou zásobárnou energie v těhotenství. Ženské tělo je naprogramované, aby se jím dopředu předzásobilo. Tím pádem je i hubnutí těchto partií náročnější.

 

Ženy jsou na tom hůře, i co se podílu tělesného tuku týče. U mužů je to 12 – 16 %, zatímco u žen se podíl tělesného tuku pohybuje mezi 22 – 26 %.

Růst svalů

Stejně jako mají muži větší tělo než ženy, mají větší i tělní orgány. Pokud jde o cvičení, zajímají nás především plíce a srdce. Muži mohou přijmout do svého organismu více kyslíku. Jsou tedy vytrvalejší a jejich svaly rostou rychleji než ty ženské.

Hormony

Proč muži nabírají velké množství svalstva v poměrně krátké době a ženy ne? Může za to testosteron – mužský hormon. Ten ovlivňuje pohlavní znaky muže, mezi které patří i svalová hmota. Ženy mají testosteron v těle také, ale je ho tak málo, že bez umělého dodávání hormonu rapidního nárůstu svalové hmoty nedocílí.

 

…A tomu je třeba přizpůsobit i cvičení a pohyb.

Hubnutí a cvičení pro ženy

Rozdílné spalování tuků

Pokud jste se rozhodla nadbytečná kila shodit v posilovně, neohlížejte se na to, jak to mají muži. Ženská stavba těla si vyžaduje jiný přístup. Zatímco se muži zaměřují na spalování tuku v oblasti břicha a usilují o nárůst svalů, ženy chtějí pálit tuk z oněch problematických partiíhýždě, břicho a boky. Neznamená to však, že byste měla trápit jen tyto partie a na zbytek těla opomenout. Procvičit byste měla naopak celé tělo a dbát tak na rozvoj své celkové kondice.

Vhodné pohybové aktivity pro ženy

Rozdílné hubnutí žen a mužůPatříte-li k ženám, které se rozhodly zhubnout, zvedání těžkých činek v posilovně není to pravé ořechové. Při cvičení žen se využívá především váha vlastního těla nebo jen velmi malá zátěž, ve srovnání s muži, kteří toho unesou více.

 

K nejlepším pomůckám při tréninku pro ženy patří gymnastický balón, aquahit, bosu nebo třeba expander. Na popularitě nabývá kruhový trénink určený přímo ženám, který slibuje zisk svalové hmoty, vytrvalosti a spalování tuků všech partií.

 

Byla jste na kruhovém tréninku? Nebo dáváte přednost jiným tipům cvičení?

 

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
Zneužití názvu jiné stránky
Eva 30.12.14 08:10

To já dělám hubnutí běžnými potravinami a nějaké weby zneužívají názvu mých stránek - takže noje pravé webovky jsou www.kgdolu.estranky.cz Hubnutí- zdravě jen běžnými potravinami
odpovědět

Hubnutí
Magdalenas 18.08.14 08:51

Děkuji za článek! Vždy mě fascinovalo, jak manžel zajde několikrát do posilovny a je to na něm hned znát a já se dřu a nic není vidět. Do toho spousta stresu v práci a nervy s malým a kila ne a ne mizet. Letos jsem ani na cvičení neměla čas, tak jsem se rozhodla udělat si radost a jako dárek k narozeninám jsem si koupila ultrazvukovou liposukci. Tak se hubne snadno a rychle. :-) Pokud by vás někoho zajímalo, jak to probíhá, tak tady je o tom článek: http://www.vaserlipo.cz/zakrok-vaser-lipo. Poslední dobou mě také baví cvičit doma podle videí na YouTube. Třeba toto je dobré: https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s Je to takový kompromis mezi tím jak myslet na sebe a přitom být doma a věnovat se rodině. Přeji pevné nervy při hubnutí a nebojte se hledat nové cesty. :-)
odpovědět

celulitida
Irena 16.07.14 18:36

Mě s hubnutím do plavek nebo spíše s celulitidou pomohl skvělí přírodní krém proti celulitidě s mořskými řasami a minerály z mrtvého moře. http://morespa.cz/obchod/pece-o-telo/proti-celulitide/krem-na-celulitidu-detail
odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©