Těhotenství týden po týdnu III. Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka v bříšku? Připravili jsme pro Vás informace o vývoji miminka po celou dobu těhotenství.
21. týden těhotenství

Dítě má již vyvinuté řasy a oční víčka. Pokud čekáte dívku, její pohlavní orgány se začínají vyvíjet a až do narození budou ve vývoji pokračovat. V tomto týdnu již můžete cítit, jak se dítě hýbe. Jelikož děti v bříšku převážně celý den prospí. Proto není překvapením, že se dítě probudí třeba v noci, kdy se chystáte jít spát vy. 


22. týden těhotenství

Dítě se stále vyvíjí. Pod jeho kůží se pomalinku vytváří podkožní tuk. Jeho kůže bude stále vypadat svraštěle, dokud nepřibere dostatek váhy potřebné na její vypnutí. Rty vašeho děťátka jsou více zřetelnější. Oční víčka a obočí jsou již také na svém místě. Slinivka břišní, základ pro tvorbu hormonů, se stále vyvíjí.
 

23. týden těhotenství

Vaše dítě měří přibližně 27 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží něco přes půl kila. Jeho kůže je červená a je jakoby zmačkaná. Dítě už může polykat, ale stále se nemůže vyprazdňovat. To bude schopné až po porodu.
 

24. týden těhotenství

Dítě měří cca 30 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Je už mnohem obratnější a silnější. Jeho kůže není už tolik průsvitná díky tuku, který je pod kůží již vytvořen. Mezi 22. a 24. týdnem se vašemu děťátku již otvírají oči. Okolo plodu je asi 500ml plodové vody, proto se může pohybovat uvnitř dělohy s volností. V tomto období se také vyvíjejí buňky odpovědně za vědomí, dítě se stává vnímavější ke zvukům a pohybu. Rovněž se vytváří i cyklus spánku a bdění.
 

25. týden těhotenství

Miminko měří cca 34 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží asi 660g. Postupem času, jak si bude ukládat tuk, jeho váha se výrazně zvýší. I jeho kůže se začne s přibývajícím tukem narovnávat. Vaše dítě se také více přibližuje podobě, kterou bude mít po porodu.  


26. týden těhotenství

Dítě váží méně než kilo a měří kolem 35 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou). Jeho sluchové nervy v uších se již vyvíjí, tudíž vaše dítě dokáže již lépe reagovat na různé podněty.
Plíce se začínají více vyvíjet a dítě začíná pomalu „dýchat“ plodovou vodu, tímto cvičení se dítě připravuje na orvní nádech po porodu.Pokud čekáte chlapce, jeho varlátka již začala sestupovat směrem k šourku.
 

27. týden těhotenství

Dítě váží asi 900 g a měří cca 36,5 cm(součet délky hlavičky, trupu a nohou). Nyní již může otevřít oči a již spí v pravidelných intervalech.
Dítě si může cucat paleček. Jeho plíce, i když ještě nejsou zcela zralé, jsou natolik vyvinuty, že pokud se narodí dítě teď, je schopné za pomoci přežít. V tomto období můžete také zaznamenat jakési trhavé pohyby ve vašem bříšku. Ty jsou způsobené škytavkou vašeho dítěte.
 

28. týden těhotenství

Dítěti se výrazně zvětšuje mozek a jeho nervová vlákna se obalují ochrannými tukovými pouzdry, která způsobují, že vzruchy v nervových vláknech vedou rychleji a vaše dítě se rychleji učí. Tím, jak dítě roste, zmenšuje se prostor kolem něho. Jeho pohyby proto nejsou už tolik aktivní a vy je můžete více cítit.
 

29. týden těhotenství

Dítě je přibližně 39 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) dlouhé a váží kolem 1,1 kg. Jeho tělíčko je obaleno mastnou hmotou, tzv. mázkem. Můžete také stále cítit velkou aktivitu vašeho dítě, dokonce můžete spatřit vlny či vybouleniny na břiše, které lze cítit i rukou.
 

30. týden těhotenství

Miminko je velké cca 40 cm (součet délky hlavičky, trupu a nohou) a váží kolem 1,3 kg. Dítě je obklopeno zhruba 0,8 l plodové vody. Jak dítě roste objem plodové vody se zmenšuje. Ačkoliv se jeho zrak bude nadále vyvíjet, většinu dne bude mít vaše dítě oči zavřené. Ikdyby oči otevřelo, není jeho zrak natolik vyvinut, aby vidělo prostředí kolem sebe. 


Související články:

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©