Geocaching – hledání pokladů pro celou rodinu Geocaching (česky geokešing) je hra, kterou hrají lidé po celém světě. Jde o něco mezi sportem a turistikou, ale především o zábavu s GPS, na které budete brzy vy i vaše děti závislá. Vaše rodinné výlety tak budou plné legrace, napětí a dobrodružství.

Goecaching - hledání pokladů s GPSTaké přemýšlíte, jak děti dostat ven a jen tak na procházku se jim nechce? Zkuste vašim procházkám a turistickým výletům dodat náboj a cíl s geocachingem. Podaří se vám najít poklad či nikoliv?

Princip geocachingu

Hlavní myšlenkou geocachingu je umisťování pokladů, neboli keší, na zajímavých a navštěvovaných místech. Pokud se rozhodnete připojit, cílem vašich výletů tak bude krabička nejrůznějších velikostí, která bude ukrytá na určitém místě. Tu pak s pomocí GPS souřadnic musíte najít. Uvnitř krabičky se vždy nachází bloček na zapsání jména a data návštěvy. Pokud to velikost krabičky dovolí, najdete v ní i propisku a drobné hračky na výměnu.

 

Jakmile se podepíšete, krabičku opět pevně uzavřete, aby se do ní nedostala vlhkost a schovejte tak, jak jste ji našli. Svou návštěvu po návratu domů nebo přímo na místě zalogujete přes internet nebo aplikaci na webu geocachingu. Na mapce se vám pak kromě keší, které můžete najít, začnou objevovat i ikonky s keškami, které jste úspěšně odlovili.

Vybavení pro geocaching

Pro to, abyste mohla s vašimi dětmi začít hrát geocaching vám postačí GPS zařízení. To seženete už kolem 2 tisíc korun. Lepší je turistická GPS než ta do auta, je totiž přesnější. Pro větší pohodlí je dobré mít mobilní telefon s internetem, do kterého si stáhnete některou z aplikací, které za účelem geocachingu vznikly. Ty jsou dostupné jak v placené, tak ve volné verzi, která je zdarma. V takovém případě GPS není potřeba, protože budete mít vše na jednom místě. Nezapomeňte však na propisku, v některých keších totiž buď není, nebo třeba nepíše. A to, že jste kešku našli, musíte stvrdit podpisem, aby se dalo ověřit, že jste ji skutečně našli.

Poklady – kešky (cache)

Nejde o skutečné poklady, jen se jim tak přezdívá. Keší je několik typů, některé jsou tak malé, že se do nich vejde jen bloček na zapsání data a jména. V jiných jsou drobné dárečky v podobě hraček odznáčků a podobných věcí. Jednu z nich si můžete vzít. Musíte ale splnit základní podmínku, vyměnit věc za jinou, a to ve stejné nebo vyšší hodnotě. Krabička s pokladem by měla být vždy označena logem geocachingu a jeho pravidly.

Geocaching - hra s GPS

Jak začít s geocachingem?

Je to jednoduché. Zaregistrujte se pod svou přezdívkou na oficiálních stránkách Geocachingu www.geocaching.com. Vymyslete pro vaši rodinu výlet a v mapce na tomto webu si po zadání místa prohlédněte, zda a kde se kešky na tomto místě nacházejí. Spousta z nich se bude vyskytovat i v okolí vašeho bydliště.

A co bude, až všechny najdete? Toho se bát nemusíte. Po světě je jich k roku 2013 přibližně 2,3 milionů a hraje jej víc než 6 milionů uživatelů, kteří neustále zakládají nové a nové kešky. No podívejte se sama, kolik keší v ČR máme.

 

Kešky se od sebe neliší jen velikostí a obsahem. Ale o tom si povíme až v některém z dalších článků o geocachingu.

 

Hrajete s rodinou geocaching nebo o tom přemýšlíte? Napište nám o svých zážitcích.

Rády byste se podělily s ostatními současnými nebo budoucími maminkami o různé novinky, zajímavosti, rady a zkušenosti? Napište nám svůj příběh hned teď a my jej zařadíme mezi ostatní články.
Čtěte aktuální články:

Diskuze

Příspěvky, které obsahují reklamu nebo nevhodný obsah, budou vymazány.


Vložit nový příspěvek
geocaching s dětmi
Sabina 08.11.13 12:55

My keškujeme celá rodina :-) Minulý týden jsme vyrazili na výlet za krásami Jeseníků, odkud jsme si přivezli celkem 4 úlovky. S našimi malými a neodbytnými hledači Maruškou a Pepíčkem, kteří mají oči jak ostříž :-) Geocaching všem moc doporučuju, pokud jedete na výlet - ať už kamkoliv, v okolí určitě nějaká bude,stačí omrknout mapu a lapit GPSku. Děti to moc baví a je to super příležitost, jak je vyhnat od telky nebo počítače. Mějte se moc krásně. Sabča
odpovědět

x
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Speciál o ovulaci: Jak poznám ovulaci

V druhém díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Speciál o ovulaci: Co je to ovulace a plodné dny

V prvním díle našeho speciálu o ovulaci se... více zde >>

Těhotenská průkazka: zkratky a cizí slova

Nevyznáte se ve všech těch cizích slovech a... více zde >>

Těhotenská průkazka

Těhotenská průkazka je nejdůležitější doklad... více zde >>

Jak vybrat jméno pro dítě

Už jako malá jste snila o tom, jaké jméno dáte... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu IV.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu III.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu II.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Těhotenství týden po týdnu I.

Jste těhotná a velice Vás zajímá vývoj miminka... více zde >>

Jsou strie Vaší noční můrou?

Bojíte se že Vám vzniknou strie nebo je už... více zde >>

Lékařská vyšetření v těhotenství

Během těhotenství Vás čeká mnoho zdravotních... více zde >>

Příznaky těhotenství

Příznaků těhotenství je celá řada. Ne všechny a... více zde >>

Třetí trimest (169 - 266.den těhotenství)

Třetí těhotenský trimestr je už aji ten... více zde >>

Druhý trimest (85 - 168.den těhotenství)

Tato fáze bývá považována za nejpříjemnější... více zde >>

První trimestr (0 - 84. den těhotenství)

První období těhotenství z pohledu miminka. více zde >>

V košíku je
0 produktů za 0 Kc koupit
Tipy ze shopu

nejprodavanejsi

Bonella
FORTE

krém pro prevenci strií
Cena: 172 Kč Hyalgel forte
-

nejprodavanejsi

Mega LECITIN


Cena: 121 Kč
MegaLECITIN
-
Silvita s.r.o. | vytvořila společnost Best One Service s.r.o., autorem obsahu je Best One Service s.r.o. Copyright ©